1

Topic: Väljuvate mailide seaded.

Paluks suts abi väljuvate mailide sättimisel.Telefoni outgoing mail severiga ei saa ühendust.maile ei saa välja saata.Incoming mail serveri host name on mail.ee.Kas outgoingu host kohale peaks midagi muud kui mail.ee kirjutama?Või käib asi läbi outgoing settingute?hetkel  USE SSL.server port 587.Tänan

Last edited by pantiit (18.11.2007 10:50)

2

Re: Väljuvate mailide seaded.

pantiit wrote:

Incoming mail serveri host name on mail.ee.Kas outgoingu host kohale peaks midagi muud kui mail.ee kirjutama?Või käib asi läbi outgoing settingute?hetkel  USE SSL.server port 587.Tänan

Teeme lihtsa asja selgeks. Elektronposti puhul on sama asi, nagu tavaposti puhul. Sul on kodus kirjakast, kuhu tulevad kirjad sisse. Kui on vaja kirju välja saata, siis lähed viid kirjad postkasti. See postkast kuhu kirjad tulevad ja see kast, kust postiljon neid korjab on täiesti erinevad süsteemid.

Seega: e-maili puhul on nii, et sissetuleva posti server (või ka mitmed serverid) sõltuvad sellest, milline on sinu e-posti aadress. Sissetuleva posti protokollid on POP3 ja IMAP.

Väljamineva serveriga on nii, et reeglina saad kasutada teenusepakkuja väljuvate kirjade serverit. EMTl on oma, Elisal oma, Tele2-l ka. See ei sõltu üldse sellest, milline on sinu elektronposti aadress vaid sellest, kes sind lubab kirju välja saata. Harilikult on selleks vaid sinu ühenduse pakkuja. Kui asi oleks teisiti, oleks olukord spämmiga veelgi hullem kui praegu. Väljuva posti protokoll on SMTP.

Teine variant väljuva e-posti jaoks on, et sul on kusagil serveris SMTP lubatud koos logini / passwordiga. Siis on reisides alati mugav, ei pea pidevalt otsima, mis konkreetse WIFI teenusepakkuja taga oled, mis on nende SMPT server jne. Mul on endal kahes serveris turvakanalit pidi toimetaded SMTP võimalus koos kasutajanime/salasõnaga ja see on tõepoolest mugav. Kui üks millegipärast ei toimi, siis teine ikka toimib.

3

ehk siis outgoing server:

mail.tele2ee
mail.emt.ee
mail.elisa.ee

vist olid sellised aadressid? Parandage kui eksisin!

4

gprsmail.emt.ee

5

Rumal küsimus ehk aga miks üle wifi saates on vaja mobiili operaatorite aadresse(emt.ee jne)?edge puhul oleks loogiline.Ma tahaks wifi kasutada.

Last edited by pantiit (18.11.2007 12:43)

6

Kui kasutad wifit, siis paned selle võrgu smtp serveri, mille võrgus parasjagu oled. Küsi wifi võrgu omanikult.

Läpakal ja iphonel, mis tihti eri võrgus viibivad, on muidugi mõistlikum kasutada autenditud SMTP serverit, s.t. serverit, mis võtab sult saatmiseks kirju vastu kui ta on eelnevalt sinu isiku parooli abil kindlaks teinud. Näiteks Gmaili konto abil saat saata google serverite kaudu.

7

pantiit wrote:

Rumal küsimus ehk aga miks üle wifi saates on vaja mobiili operaatorite aadresse(emt.ee jne)?edge puhul oleks loogiline.Ma tahaks wifi kasutada.

sest sa ju tegelikult ei maininud, et mure wifi puhul... otse ei küsi, siis inimesed eeldavad...

8

pantiit wrote:

Ma ise kasutan sellist asja: http://mailaway.net/ Kõikidele kontodele 1 SMTP, maksis 10kr, ühekordne makse. Rohkem pole tulnud maksta :-S ja seda siis juba mingi aasta aega.

9

või teha gmail.com konto, siis jääb väljuvatest kirjadest koopia ka gmaili alles.

10

http://www.youtube.com/watch?v=uQ22euWXYog  Tegin gmaili konto selle järgi.Telefon ütleb,et outgoing settingutes viga.MIlles viga võiks olla? mitu korda üle kontrollitud.Ennist jooksis foorumis läbi pop vs.imap teema.On see koht kus peaks edasi minema?

Last edited by pantiit (18.11.2007 18:03)

11

POP ja IMAP ei puutu asjasse.

12

Gmail,i sain tööle.

Last edited by pantiit (18.11.2007 20:08)

13

TERE!
Tegin ennast spetsiaalselt selle probleemi jaoks liikmeks siia! Saan aru, et siin püütakse leida vastust sellele kuidas saaks iPhonega saata maile välja! Mul sama mure, sisse tuleb aga välja ei saada!!! Aga mind huvitab see maili saatmine läbi WIFI mitte läbi vastava telefoni operaatori teenuse!!!! KUIDAS SAAKS LÄBI WIFI SAATA, KUNA IGAL POOL ON JU WIFID ERINEVAD!!!!! Sisse tuleb mul väga häasti mail.hot.ee kaudu aga välja ei lähe mail.hot.ee kaudu, sest seda ta ei tunnista, kuid mu arvuti wifi outlook express näiteks tunnistab. nii IN kui OUT serveri aadress on mul outlook expressis mail.hot.ee sest mu mailikonto on hot.ee serveris, millise aadressi ma peaks kirjutama om iPhone maili outgoing mil server aadressiks et välja saaks saata???

14

sain ise probleemi korda juba, väljuv server on mul mail.hot.ee aga ma olin sinna pannud parooli peale mida ei tohi olla ja nüüd töötab normaalselt smile sry et tülitasin

15

ot: LOE TEEMA LÄBI !!!!! """" !!!!